KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Teckning 11299130
nr 1129 9130
Einar Wallquist
(1896-1985), Sverige
Teckning, Einar Wallquist (1896-1985), landskapsmotiv, daterad 81, motivet: 25x33
Einar Wallquist, svensk bildkonstnär född 1896, död 1985.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
500 kr
måndag 18 september 2017
kl 20:48:56
17/9 17:18:31
Einar Wallquist
Läs mer om Einar Wallquist